از من به‌سوی ما | چند کلمه حرف جامعه‌گرا برای دل‌خودمان

11 October
3Comments

کشف جدید پرزیدنت احمدی‌نژاد در علم اقتصاد سیاسی!

Political Economyدانش رسمی و امروزی اقتصاد سیاسی فقط یک شیوۀ تولید را به‌عنوان شیوۀ تولید غالب بر (تقریباً) تمامی جوامع جهان مطرح می‌کند و آن شیوۀ تولید سرمایه‌داری است.
شیوۀ تولید سرمایه‌داری مبتنی بر مالکیت خصوصی بر ابزارهای تولید است، بدین معنی که شهروندان در جوامع سرمایه‌داری آزادند که بر اساس تمامی قوانین مالکیت خصوصی و به‌پشتوانۀ نیروی قانون و دولت سرمایه‌داری، بر ابزارهای تولید اجتماعی مالکیت شخصی داشته باشند و آنها را جزو دارائی خود محسوب نمایند.
ماحصل این وضعیت، از یکسو رقابت بی‌امان سرمایه‌داران برای کسب موقعیت و شرایط بهتری در بازارهای ملی و جهانی نسبت به رقبای خویش؛ و از سوی دیگر عرضۀ کالائی در بازار است که «نیروی‌کار» نام دارد. طبقۀ فروشندۀ نیروی‌کار، یا همان طبقۀ کارگر، به‌سبب اینکه از هرنوع مالکیت دیگری آزاد است، در ازای فروش تنها مایملک خود یعنی نیروی‌کار، به‌نیازهای معیشتی خویش دست می‌یابد. از سوی دیگر سرمایه‌داران با خرید و مصرف این کالا در پروسۀ تولید، با وضعیتی مواجه می‌شوند که با مصرف تمام کالاهای دیگر متفاوت است: اینکه مصرف نیروی‌کار به‌مثابه کالا در پروسۀ تولید مقدار «ارزش»ای را می‌آفریند که بیشتر از «ارزش» مجموع قوائمی است که برای بازتولید نیروی‌کار لازم است. این مابه‌التفاوت اصطلاحاً «ارزش اضافه» نام دارد که خود پس از رویدادهای اقتصادی پیچیدۀ دیگری، تشکیل‌دهندۀ «سود سرمایه» است. این مقدار سود که با مجموع مقدار سرمایه ثابت و متغیر تناسب دارد، مجدداً به «گردش سرمایه» در می‌آید و موجب «انباشت» می‌گردد.
مارکسیست‌ها شیوۀ تولید دیگری را به‌عنوان پیش‌نهاده به جامعه بشری معرفی می‌کنند که شیوۀ تولید جامعه‌گرایانه (سوسیالیستی) نام دارد. در این شیوۀ تولید مالکیت خصوصی بر ابزارهای تولید محو و از جامعه حذف می‌گردد و هرکس به اندازۀ توانش تولید کرده و به‌اندازۀ نیازش از جامعه باز پس می‌گیرد. از آنجا که شیوۀ تولید سوسیالیستی هنوز هرگز به‌طور دقیق و کامل در هیچ جامعه‌ای تحقق پیدا نکرده‌ است، راهکارها و چگونگی‌های آن هنوز موضوع بررسی علمی، جامعه‌شناسانه و اقتصادی گسترده‌ای است که عملاً موضوع کار و مشغلۀ روزمرۀ اقتصاددانان مارکسیست در سطح جهان است.
دانشمند بزرگ احمدی نژادخبر تاریخی:
در تاریخ 11 آذر 1391، برای نخستین بار در جهان علم، پرزیدنت احمدی‌نژاد شیوۀ تولید نوینی را در جهان کشف و آن را مطابق نامه‌ای به آقای مهندس مشایی ارائه داده‌اند. متن نامه را در اینجا بخوانید.
در این نامه آمده است:
«مارکسیسم و سرمایه داری آخرین و نقطه اوج تکاپوی جامعه بشری برای پاسخگویی به خواست فطری خود در تحقق سعادت، خارج از مدار انسان کامل یعنی حلقه اتصال انسان با خدا، بوده است.
مارکسیسم رفت و به تاریخ پیوست و اینک سرمایه داری نیز نفس های آخر را می کشد و جامعه بشری همچنان در تکاپو و در انتظار یافتن صراط مستقیم برای استقرار کامل عدالت، اخلاق و آزادی حقیقی پایدار و مآلاً کرامت انسانی است.»

بدینوسیله پرزیدنت احمدی‌نژاد موفق به کشف شیوۀ تولیدی نوینی در دانش اقتصاد سیاسی شده‌اند که «شیوۀ تولید صراط مستقیم» نام دارد. از آنجا که ایشان برای نخستین بار در تاریخ علم «شیوۀ تولید صراط مستقیم» را به‌عنوان راه‌حل جامعۀ بشری پس از «رفتن» مارکسیسم و سرمایه‌داری معرفی کرده‌اند، حق ثبت اختراعات و اکتشافات ایشان در جامعۀ جهانی محفوظ است.
در جلسه‌ای اضطراری میان اقتصاددانان سرمایه‌داری و اقتصاددانان مارکسیست در شهر فرانکفورت آلمان، همگان با ابراز حیرت و تعجب زائدالوصف در برابر این کشف بی‌نظیر علمی، مراتب را به دولت جمهوری اسلامی تبریک گفته و پرزیدنت احمدی‌نژاد را به دریافت «جایزۀ نوبل اقتصاد سال 2013» کاندید کردند.
«شیوۀ تولید صراط مستقیم» با خصوصیات و ویژگی‌های منحصربه‌فرد از شیوۀ تولید سرمایه‌داری و سوسیالیسم متمایز می‌شود:
1) در شیوۀ تولید صراط مستقیم، نمایندگان خدا نه تنها بر ابزارهای تولید اجتماعی بلکه به جان و مال و ناموس خلایق هم «مالکیت خصوصی» دارند.
2) طبقۀ کارگر فروشندۀ نیروی کار نیست، بلکه فردی است که به‌خاطر داشتن یک وبلاگ باید زیر مشت و لگد و شکنجه کشته شود.
3) رقابت آزاد سرمایه را مقدار و درجۀ «تقرب به‌خدا» و «نزدیکی معنوی» به ولی فقیۀ تعیین می‌کند. هر چقدر فردی از نظر «معنوی» فاصله‌اش با ولی‌فقیه نزدیک‌تر باشد، به‌همان نسبت در پاره‌پاره کردن رقبایش در بازار آزاد، آزادتر است. بدینوسیله قانون جنگل با «قانون فقیه» معاوضه شده و «رقابت جنگلی» در نسخۀ شهری‌اش به «رقابت فقهی» مبدل می‌شود.
4) در این شیوۀ تولید، عده‌ای در جامعه که نقش تولیدی آنها اصلاً معلوم نیست و در بازار «رقابت فقهی» اصطلاحاً نیروی‌های حزب‌الله نامیده‌ می‌شوند، قانوناً دارای مالکیت خصوصی بر بدن زنان جامعه هستند و محقند که شیوۀ پوشش بدن آنها، و سایر جزئیات مربوط به روابط شخصی آنها را تحت کنترل و مالکیت خویش قرار دهند.
5) «مالک بزرگ» ولی‌فقیه نام دارد و هیچ مالکیتی بدون اجازه و تصویب او ممکن نیست.
—-
هرچند که دانشمندان اقتصاد سیاسی هنوز به‌شدت مشغول بررسی و تحلیل جزئیات «شیوۀ تولید صراط مستقیم» هستند، ولی همین اصول بالا دلیل کافی است که آنها این شیوۀ تولید جدید را به‌راستی راهکاری برای رهائی بشریت از مصیبت، جنگ، نابودی منابع طبیعی، بیماری و مصائب اجتماعی بدانند.
چنین کشف بزرگی در گسترۀ علم امروز را به مسلمانان جهان تبریک گفته و پیشاپیش دریافت جایزۀ نوبل 2013 اقتصاد سیاسی را برای پرزیدنت احمدی‌نژاد، افتخاری دیگر برای جهان اسلام می‌دانیم!
باشد که روزی تمامی سیاستمداران جهان، با دخالت مزخرف و بی‌ربطشان در مسائل علمی، وضعیت علوم معقول، به‌خصوص اقتصاد سیاسی را از این که هست هم آشفته‌تر ساخته و بشریت را در یافتن راه نجاتی برای ادامۀ حیات خویش، از این هم گمراه‌تر سازند!
نقطه سر خط.

زندیک

 

3 پیام ارسال شده است به "کشف جدید پرزیدنت احمدی‌نژاد در علم اقتصاد سیاسی!"


 1. کیان میگوید:

  کشف جدیدی نیست. این کشف آن گور بگور شده مرتضی مطهری است که اقتصاد اسلامی را چیزی به جز سرمایه داری می دانست.

 2. بچه تهرون میگوید:

  سوای مسئله طنز این نوشته که جالب است مسئله اینجا است که اسفندیار رحیم مشایی احتمالا کاندید ریاست جمهوری میشود که اگر بشود اوضاع عجیی خواهیم داشت از یکطرف او از باند احمدی نزاد است و از طرف دیگر رهبری نه تنها با او میانه خوبی ندارد بلکه انتقاداتش به رهبری بعضا از اصلاح طلبان هم تندتر است.

 3. Reinaldo میگوید:

  I really like your blog.. very nice colors & theme. Did you
  design this website yourself or did you hire someone to do it
  for you? Plz reply as I’m looking to construct my own blog and would like to know where u got this from.
  thanks


لطفا پیام و مشخصات خود را اینجا تایپ کنید
نام (یا نام مستعار)
ای - میل (مخفی می ماند)
وب سایت
پیام

Current day month ye@r *