از من به‌سوی ما | چند کلمه حرف جامعه‌گرا برای دل‌خودمان

10 November
5Comments

«دنباله» را حذف کنید! گوگل جریمه سنگینی می‌کند!

در تاریخ 8 نوامبر متوجه شدم که بطور کاملا ناگهانی امتیاز وبلاگ زندیک در گوگل کاهش زیادی یافته و این وبلاگ در هیچ جستجوئی، حتی برای کلیدواژه های تخصصی این وبلاگ، یافت نمی‌شود.
متأسفانه این کاهش امتیاز (جریمه) همزمان بود با کپی کردن متن مقالۀ «نقش تریبونال ایران در تثبیت سامانۀ جمهوری اسلامی» توسط برخی از سایر سایت‌ها که باعث شد فکر کنم گوگل بخاطر «کپی کردن مطالب تکراری» این وبلاگ را جریمه کرده است.
با تماس با مدیران این سایت‌ها خواستار حذف متن کامل مقاله شدم که مدیران آنها با برخوردی بسیار دوستانه اینکار را انجام دادند و فقط لینک مقاله را منتشر کردند ولی بعد از دوهفته هیچ تغییری در امتیاز دیده نشد.
پس از دو هفته جستجو و SEO آنالیز و غیره بالاخره مشکل را متوجه شدم: سایت دنباله!
در گوشۀ بالای سمت چپ تمام مقالات این وبلاگ، علاوه بر فیس‌بوک، بالاترین و غیره، یک لینک برای اضافه کردن مقالات به سایت «دنباله» نیز وجود داشت. اما از تاریخ 7 نوامبر این سایت تعطیل شده و جای خود را به یک صفحۀ اینترنتی برای آنلاین بیزنس و فروش کالا (نمی‌دانم چه؟) داده است.
این موجب می‌شود که مکانیزم «گوگل پنگوئن» وبلاگ شما را بخاطر ارتباط با سایت‌های فروش کالا جریمۀ سنگینی کند و امتیاز و رتبۀ وبلاگ شما را به‌شدت کاهش ‌دهد.
پیام به همۀ وبلاگ نویسان ایرانی: اگر هنوز لینک اضافه کردن به «دنباله» را در وبلاگ یا سایت خود دارید، آنرا فوراً حذف کنید و از طریق Google Webmaster Tools پس از چند روز افزایش امتیاز و رتبۀ وبلاگ خود را ببینید.

با عشق و دوستی
زندیک

 

5 پیام ارسال شده است به "«دنباله» را حذف کنید! گوگل جریمه سنگینی می‌کند!"


 1. افشین میگوید:

  به! دستت درد نکنه عزیزم. سه هفته بود که داشتم کلمو به دیوار میکوبیدم از این جریمه گوگل، همین الان این کینک لعنتی رو حذفش میکنم.

 2. سمیعی میگوید:

  خدا یک در دنیا صد در آخرت عوضت بده زندیک جان

 3. مهناز رفیعی میگوید:

  دست شما درد نکند. مرسی.

 4. شازده کوچولو میگوید:

  دست گلت درد نکنه زندیک جان!

 5. ظاهر میگوید:

  این دنباله که تاکید کردید چی هست؟ میشه بیشتر توضیح بدید؟


لطفا پیام و مشخصات خود را اینجا تایپ کنید
نام (یا نام مستعار)
ای - میل (مخفی می ماند)
وب سایت
پیام

Current day month ye@r *