از من به‌سوی ما | چند کلمه حرف جامعه‌گرا برای دل‌خودمان

15 January
6Comments

تماس با نویسنده

برای تماس با نویسنده به آدرس info@zendic.org ایمیل بفرستید. معمولاً این ایمیل ها را روزی یکبار می‌خوانم و در مدت حداکثر یک هفته به آنها پاسخ می‌دهم.

این یک وبلاگ شخصی است و محل درج آگهی نیست، بنابراین لطفاً از تایپ کردن لینک‌های a href در محل دیدگاه‌ها خودداری کنید.

اگر مایلید لینک وب‌سایت شما در محل منابع و پیوندها درج شود لطفا اینرا از طریق ایمیل اطلاع دهید.

 

6 پیام ارسال شده است به "تماس با نویسنده"


 1. فردا میگوید:

  زندیک عزیز،
  خیلی مطالب آموزنده و پر ارزشی نوشته ای. ممنون . امیدوارم که پایدار باشی.

 2. Namo میگوید:

  زنديك جان باتشكر از مطالب پربارتان وسپاس براى ايجاد فضايى انديشمندانه جهت مجادله ديدگاةهاى متفاوت و ارائه ى روشى صحيح ومثبت درنقدپذیرى!يك نقد كوچولو،آقا ما خسته از تزو منبرو دگماتيسميم،پس1.براى ادعاى باسوات بودنمون اين همه واژه به اصطلاح فيلسوفانه بكار نبريم يارو يك كلمه مينويسه چون بيربطه مياد يك برگ توضيح اضافه ميكنه2.اينهمه من من نكنيم ،اكثر جملاتمون شده تز دادن،(به نظرمن)3.بابا اينهمه آخوندا رومنبر اعصابمونو….. ديگه شما منبرو بيخيال شيد،موعظه بسته فكر چاره باش.باور كنيد مطالعه،پيروى ازجريان يا تفكرى بزرگ،نوشتن يانقد كردن و…زمانى ارزشمنده كه بتونى ازش عملا استفاده كنى نه اينكه بياى روشنفكريتو ثابت كنى.

 3. Zendic میگوید:

  دوست من
  اشخاصی که بر مفهومی خاص تسلط کافی دارند، منظور خود را میتوانند در قالب جملاتی بسیار کوتاه، زیبا، ساده و همه فهم بیان کنند. مثال خوبی برای اینگونه افراد آلبرت اینشتین است که جملات کوتاه و ساده و شوخ طبعانه اش دنیائی از مفهوم را با خود دارد.
  اگر در جائی از این وبلاگ به جملات سخت و ثقیل و «فلسفی» و دیرفهم برخورد کردی، و یا اگر در جائی به حرفی برخورد کردی که بیانگر «من من» کردن و خودستائی بود، همه اینها را به حساب بیسوادی بنده بگذار، وگرنه در هر کجا که توانسته ام سعی کرده ام مقصودم را به ساده ترین و روشن ترین شیوه ممکن بیان کنم و از اینگونه بیسوادی های فیلسوف مابانه پرهیز کنم.
  ضمنا در این وبلاگ از فریاد زدن هرگونه شعاری خودداری کردم. البته چند جمله انسانی و انقلابی که به آنها دلبستگی دارم در پایان نوشته ها آمده است مثل «سوسیالیسم یک آرزوی غیرممکن نیست!» که امیدوارم آنرا نه به عنوان شعار بلکه به عنوان بیان یک آرزو و امید باور کنی.
  با عشق و دوستی
  زندیک

 4. رضا ریهانی میگوید:

  با گرمترین درودها:
  و با مانده نباشید سایت فانوس و نشریه کارگران سوسیالیسم و اضافه میکنم گروه اینترنتی ادبستان کاوه آهنگر و سایت آن با افتخار مایل به انتشار و نقدهای بسیار ارزشمند شما هستیم
  با سپاس و مهر از شما زندیک نازنین
  رضا ریهانی
  آردس ها را برایتان مینویسم
  http://www.fanoos.nu
  http://www.socialis-workers.org
  Adabestan-Kaveh-Ahangar@yahoogroups.com
  http://www.adabestanekave.com

 5. یپرم عزیزخانی میگوید:

  اشخاصی که بر مفاهیم خاص تسلط کافی دارند،منظور خود را میتوانند در قالب جملات بسیار کوتاه،زیبا،ساده و همه فهم بیان کنند.
  آب در کوزه و ما تشنه لبان میگشتیم،…
  زندیک گرامی آنچه سالیان دراز از بیان اندیشههایم بطور منسجم ناتوان بودم شما با سبک نوشتاری خاص خود کمک شایانی بمن کردید .
  من با اندکی کلاف نخ خرسک میبافم،شما با کلاف فراوان بر دار قالی،فرش تابلو.
  در نوشتار وزین شما اندیشه غنی حاکم است و بسیار مفتخر هستم که با شما آشنا شدم .
  پنجشنبه 22 نوامبر 2012 – فرانکفورت

 6. Zendic میگوید:

  یپرم عزیز، اگر نشانی از خرد در نوشته هایم یافتید، بازتابی از چهرۀ خویش دیده اید. این نوشته ها برخاسته از طبقۀ کارگر ایران است و به وی نیز بازمیگردد. طبقه ای که حرفهای بسیار برای گفتن دارد.
  من یک فروشندۀ نیروی کار هستم، بنابراین همانند هر کارگر دیگری چیزی برای از دست دادن ندارم به جز زنجیرهایم. این مرا در بیان هرآنچه که حقیقت میپندارم، بی هیچ تأمل و ترس و ملاحظه ای، آزاد میدارد.
  آنچه که پسندیده اید شاید اندیشه غنی نیست، زیرا براستی از آن برخوردار نیستم، بلکه شاید بیان تفکر سوسیالیستی خلاف جریانی است که نه از «جریان غالب» هراسی دارد و نه خود را در چهارچوب «مد روز» تعریف میکند.
  همیشه شاد و سلامت و پیروز باشید
  زندیک


لطفا پیام و مشخصات خود را اینجا تایپ کنید
نام (یا نام مستعار)
ای - میل (مخفی می ماند)
وب سایت
پیام

Current day month ye@r *