از من به‌سوی ما | چند کلمه حرف جامعه‌گرا برای دل‌خودمان

15 January
3Comments

دربارۀ این وبلاگ

من یک جامعه گرا (سوسیالیست) هستم.
برای من نماد کامل یک انسانِ اندیشمند انقلابی کارل مارکس است و به مبارزه برای محو مالکیت خصوصی بر ابزارهای تولید ایمان دارم. مالکیتی که این جهان پر از بدبختی و فلاکت و انسان ستیزی را رودرروی آدمی قرار داده است.
سوسیالیسم یک اندیشۀ جامع، کامل و نهائی نیست، بلکه یک دستگاه فکری و یک روش تحقیق است که هم اکنون و به‌طور روزمره در مسیر توسعه، تغییر، تکامل و پیشرفت می‌باشد. سالیانه ده‌ها هزار مقالۀ پربار و صدها کتاب وزین سوسیالیستی به تمام زبان های زنده در جهان (از جمله فارسی) منتشر می‌شوند که موضوع و راهکارهای حذف مالکیت خصوصی بر ابزارهای تولید را از هر زاویۀ ممکن به بررسی و انتقاد می‌کشانند و قدمی در راستای این توسعه برمی‌دارند.

هدف از این وبلاگ نیز برداشتن یک گام کوچک دیگر در مسیر تکامل و توسعۀ اندیشۀ سوسیالیستی است.

پیروز باشید
زندیک

 

 

 

3 پیام ارسال شده است به "دربارۀ این وبلاگ"


 1. کارلوس شغال میگوید:

  سلام زندیک عزیز !من یه دهه شصتی هستم و الان که این نامه رو میخونم هنوز وبلاگتو کامل ندیدم و فقط اون مقاله نژاد اریایی رو خوندم . نمیتونی تصور کنی که چقدر خوشحال میشم وقتی که میبینم هنوزم تو دنیا افرادی پیدا میشن که تمام سعی خودشون رو میکنن که تمام تعلقات خودشون رو بتکونن و بیطرفانه فکر کنن ! که واقعا توی این جو جدیدوطن پرستی (در واقع پان فارسیسم و ایرانیسم ) که بین جوانان به ظاهر فهمیده و تحصیلکرده و روشنفکر راه افتاده شاهکاره ! خیلی برام عجیبه که افرادی هستن که مث من فکر میکنن . یک دنیا حرف دارم باهات !سرتو درد نمیارم . خداحافظ

  و در اخر باید بگم که :

  برخیز ای داغ لعنت خورده دنیای فقر و بندگی
  جوشیده خاطر مارا برده به جنگ مرگ و زندگی !

 2. Zendic میگوید:

  رفیق عزیزم،

  با همین بیان زیبای «بر خیز ای داغ لعنت خورده» یک دنیا حرف زدی باهام.
  طبقه کارگر ایران خود به قدری لایق عشق و تعلق است که تعلق دیگری برایم نمیگذارد که آنرا بتکانم. با زبانی ناقص و نارسا دارم این تعلق را به هر زبانی که میتوانم، شعر و نوشته و داستان، در این وبلاگ مینویسم.
  اگر این نوشته به دلت نشسته، بدان که دلم را گرم کردی. من هم با تو یک دنیا حرف دارم که در میان اینهمه قیل و قال بخشهائی از چپ پرووسترن و پساکمونیست وارفته، شاید صدایش گم شود. شاید هم این حرفها دل کسانی مانند تو را به دست آورد که ارزششان بیش از همه این «چپ»ای است که نامش را بردم. نگاهی از سر دوستی به «نقد یک دنیای بهتر» بکن تا بدانی کدام «چپ» را میگویم.
  پیام پر مهرت را بر روی چشمایم میگذارم و نگاه میدارم.

  با عشق و دوستی
  زندیک

 3. محمد میگوید:

  سلام
  جدا ازاينكه يك جامعه گرا هستم نقطه اشتراك فكريم را با شما در نفي قوانين كپي رايت يافتم . خيلي سعي كردم كه بفهم به كدام سنت فكري منتسب هستي ، ندانستم بفهم . نقد كمونيسم كارگري را ريشه اي تر در ادبيات تشكيلات كارگران انترناسيوناليست و صداي انترناسيوناليستي يافتم . با آن اثار هم سركي بزن


لطفا پیام و مشخصات خود را اینجا تایپ کنید
نام (یا نام مستعار)
ای - میل (مخفی می ماند)
وب سایت
پیام

Current day month ye@r *